Start

Strona główna

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
PDF Drukuj Email
Projekt Erasmus+ w "Klasyku"
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
czwartek, 07 grudnia 2017 09:17

Od września 2016 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej "Klasyk" realizowany jest 2-letni projekt europejski Erasmus+ . Przedsięwzięcie o nazwie „CLIL as a Bridge to Real Life English’’ mieści się w zakresie współpracy dla innowacji i wymiany dobrych praktyk z naciskiem na wykorzystanie języka angielskiego w autentycznych sytuacjach.

W projekcie uczestniczy 6 krajów: Polska, jako koordynator, Turcja, Grecja, Bułgaria, Hiszpania i Słowacja. W czasie 2 lat realizacji przedsięwzięcia uczniowie naszej szkoły mieli wiele okazji do praktycznego wykorzystania swoich umiejętności językowych i poznania nowych kultur, ucząc się w ten sposób szacunku i tolerancji.

Jednym z celów projektu jest zmotywowanie uczniów do uczenia się języków obcych poprzez poznawanie koleżanek i kolegów z różnych krajów i prowadzenie rozmów o różnych dziedzinach życia. Młodzież uczestnicząca w  projekcie ma za zadanie gromadzić efekty swojej pracy w postaci listów, pamiętników oraz dokumentacji wspólnych działań regionalnych w porozumieniu z zagranicznymi partnerami, jako indywidualne portfolio, aby w ten sposób zauważyć rozwój umiejętności językowych na przestrzeni dwóch lat.

Projekt obejmuje również poszerzenie doświadczeń nauczycieli uczących przedmiotów ścisłych, humanistycznych, informatyki, języków obcych i przedmiotów artystycznych w zakresie wprowadzenia nowych metod, co w założeniu projektu stanowić ma „most’’ łączący różne innowacyjne pomysły dla wspólnego wykorzystania w przyszłości przez uczniów i nauczycieli nie będących uczestnikami projektu. W tym celu nauczyciele zaangażowani w projekt mają stworzyć wspólny podręcznik z zamieszczonymi planami lekcji obejmującymi szereg przedmiotów. Innym produktem powstałym na bazie projektu ma być sieć klubów europejskich, które będą funkcjonować również po jego zakończeniu i zachęcać młodzież do wspólnych przedsięwzięć. Całość projektu finansowana jest ze środków Unii Europejskiej.

Do tej pory odbyło się pięć spotkań projektowych- w Polsce, Hiszpanii, Bułgarii, Słowacji i we Włoszech. Podczas wizyt uczniowie i nauczyciele pracowali nad założeniami projektu, dzielili się doświadczeniami, jak również poznawali kulturę i obyczaje swoich partnerów. Podczas pobytu uczniowie mieszkali u rodzin, dzięki czemu mogli lepiej poznać ich obyczaje, zawrzeć nowe przyjaźnie jak również doskonalić umiejętności językowe. Przed nami jeszcze jedno, ostatnie spotkanie projektowe- w Grecji, oby było równie udane jak wszystkie poprzednie.

Projekt Erasmus+ to przedsięwzięcie bardzo efektywne, zarówno z punktu widzenia uczniów jak i nauczycieli.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Klasyk" stawia na innowację i rozwój uczniów i nauczycieli, dlatego ciągle poszukujemy nowych projektów.

Iwona Krawczyk

 
PDF Drukuj Email
OGŁOSZENIE
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
czwartek, 07 grudnia 2017 09:04

Z radością informujemy, że w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o HIV i AIDS zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach w kategorii test wiedzy dla szkół gimnazjalnych uczennica naszego gimnazjum Anna Jaraszek z klasy 2a zajęła I miejsce, a ponadto zespół uczniów reprezentujący nasze gimnazjum w składzie: Zuzanna Kłoczewska i Anna Jaraszek – obie uczennice z klasy 2a zdobył I miejsce w katygorii quiz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

opiekun: Ewa Sołtys

 
PDF Drukuj Email
Zebranie Rodziców
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
wtorek, 05 grudnia 2017 19:30

Zapraszamy 7 grudnia 2017 r. o godz. 16:00 na spotkanie Rodziców z wychowawcami klas oraz nauczycielami uczącymi (informacja o przewidywanych ocenach niedostatecznych)

 
PDF Drukuj Email
KURATORYJNE KONKURSY PRZEDMIOTOWE
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 19:40

Trwają drugie etapy kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Z prawdziwą radością pragniemy poinformować iż po niezwykle trudnych testach do trzeciego, wojewódzkiego etapu Kuratoryjnego Konkursu Ortograficznego zakwalifikowała się Julia Siwek (kl. II a g , opiekun –pani Renata Miłosz) oraz Franciszek Prończuk z klasy III b g ( opiekun –pani Beata Burecka)  .

W Kuratoryjnym  Konkursie z Chemii do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Weronika Piątek z klasy III bg . Opiekunem jest pani Iwona Krawczyk.

Gratulujemy Wam, Kochani. Życzymy powodzenia w zdobyciu tytułu laureata. Gratulujemy  też opiekunom i życzymy dalszych sukcesów !

Renata Miłosz

 
PDF Drukuj Email
Erasmus+
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
sobota, 02 grudnia 2017 11:48

W okresie 19 – 25 listopada, 2017 uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Klasyk" z oddziałami gimnazjalnymi w Puławach wraz z opiekunami uczestniczyli w krótko-terminowej wymianie grup młodzieży w ramach programu Erasmus+ na terenie Włoch.

Aby zapoznać się z charakterystyką kraju, uczniowie mieli za zadanie przygotować uprzednio prezentacje na temat geografii, literatury oraz kultury Włoch, które następnie zaprezentowano w formie multimedialnej prezentacji i przeprowadzono dyskusję z uczestnikami wymiany. Podsumowanie  prezentacji stanowił  quiz, który uczniowie mieli za zadanie rozwiązać w mieszanych narodowościowo grupach.

Kolejną dyskusję zorganizowano na podstawie rezultatów badań – ankiety, w której młodzież uczestniczących krajów poproszono o udzielenie odpowiedzi dot. oczekiwań n.t. kultury, budynków historycznych, tradycyjnych potraw, warunków atmosferycznych oraz charakterystycznych cech osobowości w każdym z uczestniczących krajów. Zebrane rezultaty badań, pogłębione dalszą dyskusją przedstawione zostały na forum przez uczestników w trakcie pobytu we Włoszech

Biorąc pod uwagę profil szkoły włoskiej jako placówki ukierunkowanej na zajęcia plastyczne i artystyczne młodzież miała sposobność uczestniczyć w zajęciach artystycznych zorganizowanych w formie warsztatów.

Inną formą aktywności było uczestnictwo  młodzieży  w lekcji historii sztuki prowadzonej metodą CLIL w języku angielskim oraz warsztatach rzeźby. Oddzielne spotkanie metodyczne zorganizowano dla nauczycieli wyjazdu poświęcone metodologii CLIL i skuteczności tej metody w pracy z uczniami.

Nieodzownym elementem projektu w trakcie  zagranicznych wizyt jest poznawanie kultury odwiedzanego kraju, stąd uczestnikom projektu nauczyciele włoscy zaoferowali bogatą ofertę wycieczek krajoznawczych poczynając od zwiedzania zabytków rodzimego miasta Acquaviva delle Fonti (katedra, zabytkowy budynek Urzędu Miasta połączone z oficjalną  wizytą u Pana Prezydenta miasta). Kolejno grupa uczestniczącej młodzieży wraz z nauczycielami spędziła cały dzień na edukacyjnym wyjeździe do Lecce, miasta w okolicy Salento, poznając historię barokowych zabytków. Inną z atrakcji stanowił wyjazd do Otranto nad Adriatykiem z charakterystycznym dla tego miejsca malowniczym zamkiem. Niezapomniane wspomnienia pozostaną w pamięci uczestników w trakcie kolejnego z wyjazdów do The Trulli of Albertobello, miejscowości z unikalną zabudową domków oraz wizyta w  Polignano, które stanowi malowniczy zakątek nad Adriatykiem. Ostatnim z zaprezentowanych młodzieży miejsc było nadmorskie miasto Bari z zabytkową kulturą i charakterystycznymi wąskimi uliczkami pełnymi  włoskiego uroku.

W trakcie pobytu grupa młodzieży z goszczącej szkoły we Włoszech przygotowała pokaz tradycyjnego tańca ‘la pizzica’ będącego tradycyjnym tańcem regionu Apulia a następnie poprowadzono lekcję tańca dla uczestników projektu.

Z niecierpliwością oczekujemy następnego wyjazdu na wymianę międzynarodową młodzieży – tym razem na zaproszenie szkoły w Grecji.

 
PDF Drukuj Email
Uroczyste obchody Dnia Patrona
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
środa, 29 listopada 2017 18:41

29 listopada, jak co roku, nasza szkoła obchodziła uroczyście swój Dzień Patrona. Uroczystości połączone były ze ślubowaniem klas pierwszych I LO oraz obchodami jubileuszu 50- lecia otwarcia budynku Internatu przy I LO. W tym wyjątkowym dniu udział wzięły również klasy siódme wraz z wychowawcami Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Klasyk”

O godz. 9.00 w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej Ksiądz Kanonik Piotr Trelaodprawił Mszę Świętą w intencji rodu Czartoryskich, młodzieży klas pierwszych, dyrekcji, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły. Po Mszy uroczystości przeniosły się przed budynek szkoły, gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem Patrona, a następnie pod internat, gdzie odsłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą jubileusz 50-lecia budynku, który przez uczniów, nie bez powodu, zwany jest drugim domem. Dalsza część obchodów odbywała się na sali gimnastycznej gdzie nastąpiło przekazanie Pocztu Sztandarowego młodzieży klas pierwszych oraz uroczyste ślubowanie młodzieży klas pierwszych liceum. Przejęte pierwszaki przyrzekały wzorowo wypełniać obowiązki ucznia szkoły, dobrego Polaka oraz godnego reprezentowania szkolnej społeczności.

Pani Dyrektor Beata Trzcińska-Staszczyk zwróciła się do uczniów z życzeniami, by jak najlepiej i jak najpełniej mogli realizować się i w szkole i w życiu. Powitała przybyłych w tym roku gości – Księżnę dr Barbarę Czartoryską, Księcia Kazimierza Czartoryskiego, prof. dr hab. Krzysztofa Szulowskiego – Posła na Sejm RP, reprezentującą Posła na Sejm RP Włodzimierza Karpińskiego – Marię Kłopotowską, Jakuba Kuleszę – Posła na Sejm RP, Krzysztofa Brzezińskiego – Wójta Gminy Puławy, Małgorzatę Noskowską – Kierownika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, Bożenę Kuryłowicz – Dyrektora Pionu Personalnego Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A., Honoratę Mielniczenko – Dyrektora Muzeum Czartoryskich w Puławach, Księdza Kanonika Dziekana Piotra Trelę, Barbarę Sypiańską – absolwentkę naszego liceum, przewodniczącą Komitetu Zjazdowego Szkoły, Dariusza Tuszyńskiego – Przewodniczącego NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty Ziemi Puławskiej, Zbigniewa Kiełba – Radnego Powiatu Puławskiego, Aleksandra Chromińskiego – Dyrektora I LO w latach 1966-1990, Ignacego Czeżyka – Dyrektora I LO w latach 1992-1996, Irenę Kuszyk – Kierownika Internatu w latach 1984-2004, Elżbietę Cegłowską – wieloletniego nauczyciela i wychowawcę Internatu.

Pani Dyrektor Beata Trzcińska-Staszczyk przypominając o zaszczytnym obowiązku ucznia reprezentującego naszą szkołę przypomniała słowa patrona – Adama Jerzego Czartoryskiego „…Pierwszy obowiązek, główna mądrość narodu jest pracować nad sobą, poznać swe siły i zasoby, zaufać rzeczywistym, przygotować brakujące – doczekać sposobnej pory i umieć ją chwycić…”

Tegoroczne obchody Dnia Patrona to także uroczyste otwarcie siłowni szkolnej – nowoczesnej i najlepszej w Puławach. Nie obyłoby się to bez wsparcia Grupy Azoty Puławy i dzięki absolwentom naszej szkoły. Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy Spółka Akcyjna uhonorowana została medalem „Przyjaciel Szkoły”.

Młodzież zaprezentowała następnie krótką część artystyczną, nagrodzono też najlepszy film o Patronie I LO. Na koniec głos zabrała Księżna Barbara Czartoryska podkreślając, iż zawsze z wielką radością przyjeżdża do Puław, miejsca wyjątkowego i w Polsce i na świecie. Oprawę medialną przygotowały Dziennik Wschodni, Tygodnik Powiśla, Wspólnota Puławska, Radio Puławy oraz Telewizja LPU Puławy, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

Na tym zakończono ten wyjątkowy w kalendarzu naszej szkoły dzień. Wrażenia niezapomniane.

Społeczność szkolna

 
PDF Drukuj Email
Ogłoszenie
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
wtorek, 28 listopada 2017 20:25

Dnia 28 listopada 2017r. w Starostwie Powiatowym w Puławach odbyła się podniosła uroczystość wręczenia nagród  i wyróżnień w Powiatowym Konkursie Ortograficznym oraz Powiatowym Konkursie Literackim - „Marzeniem moim…”.

Wśród nagrodzonych liczne grono uczniów naszego  „Klasyka”.

Oto oni:

Konkurs ortograficzny:

Aleksander Materek - kl. 7c

Iwona Krysa - kl. 7a

Mateusz Stróżek - kl.7a

Tymoteusz Romanowicz - kl. 3bg

Franciszek Prończuk - kl. 3bg

Konkurs literacki:

Mateusz Stróżek - kl. 7a

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni  to uczniowie p. Beaty Bureckiej.

Laureatom konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji w rozwijaniu swoich uzdolnień.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 65