Start

Strona główna

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 
PDF Drukuj Email
Sukces naszego Gimnazjalisty
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
środa, 04 stycznia 2012 22:24

Serdeczne gratulacje z życzeniami dalszych sukcesów dla Laureata Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego

( I miejsce w województwie14 miejsce w kraju)  ucznia  klasy 3a  naszego gimnazjum -

GRZEGORZA NOWACKIEGO

 

Agnieszka Koszałka

 
PDF Drukuj Email
PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
sobota, 17 grudnia 2011 09:31

PIERWSZE  KOTY  ZA  PŁOTY -  czyli  próbne  testy  gimnazjalne


I tak oto nasi trzecioklasiści przeszli swój pierwszy chrzest bojowy. W  dniach 7, 8 i 9 grudnia pisali testy ułożone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, zaś 14, 15 i 16 grudnia - przez wydawnictwo Operon i "Gazetę  Wyborczą", która również drukowała poprawne odpowiedzi. Pierwsze emocje, nerwy i stres . Co będzie? Na co się nastawiać? Po raz pierwszy w takiej formie. Czy dużo zadań, jaka biologia? A chemia?  Oddzielna historia z wiedzą o społeczeństwie. Będzie rozprawka? No i lektury! Te z gwiazdką, którymi wszyscy straszą. Były zadania z matmy, i to sporo, były lektury z gwiazdką ("Dziady cz. II " i "Zemsta"), były rozprawki, nawet dwie, ale nie było najgorzej i nawet surowi i wymagający nauczyciele przyznają, że pomimo zdenerwowania, humory dopisywały. Kolejne próbne boje już w styczniu.

Powodzenia, drodzy gimnazjaliści!!!

Renata  Miłosz

 
PDF Drukuj Email
Konkurs Ortograficzny
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
czwartek, 15 grudnia 2011 21:31

W dniu 14 grudnia w  Starostwie Powiatowym   w  Puławach odbyła się  uroczystość wręczenia  nagród i wyróżnień w organizowanym  przez Młodzieżowy Dom Kultury  XVI  Powiatowym Konkursie Ortograficznym. W kategorii szkół gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych  na 142  uczestników  wyróżnienie otrzymała uczennica  klasy I bg   -   Adrianna Pawelec. Konkurs  sponsorowany  był min. przez Prezydenta Miasta Puławy - Janusza Grobla  i Starostwo Powiatowe. Gratulując zwycięzcom i wyróżnionym Dyrektor Powiatowego Domu Kultury podkreśliła  , iż ideą tych ortograficznych konkursów jest budzenie  szacunku i podkreślenie piękna mowy ojczystej ,także w aspekcie niełatwej ortografii. Zachęcając do udziału w przyszłorocznym konkursie Pani Dyrektor podziękowała i pogratulowała wszystkim , dla których zawiłości polskiej ortografii nie stanowią najmniejszych problemów. Nie zwycięstwo jest jednak najważniejsze, ale chyba coś cenniejszego - sprawdzenie samego siebie, pokonywanie trudności (na błędach w końcu człowiek się uczy) oraz szacunek do polskiej kultury ,literatury , mowy.  Zwycięzców nagrodzono gromkimi brawami . Wśród zaproszonych gości obecni byli min. wicestarosta puławski - Paweł Nakonieczny , kierownik Wydziału Edukacji i Sportu - p. Stanisław Szajowski , nauczyciele  poloniści, wychowawcy, rodzice, przedstawiciele Młodzieżowego Domu Kultury.

 
PDF Drukuj Email
Konkurs
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
czwartek, 15 grudnia 2011 21:28


Z radością informujemy,że Klaudia Jędrych uczennica klasy 2ag zakwalifikowała się do ostatniego wojewódzkiego etapu konkursu z języka angielskiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Serdecznie gratulujemy.

Opiekun Agnieszka Czarnota-Borowiec

 
PDF Drukuj Email
"Oblicza..."
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
poniedziałek, 12 grudnia 2011 15:29

Wystawa fotografii "Oblicza..."

Wystawa „Oblicza” została zorganizowana w ramach międzynarodowego projektu Comenius Are you a CO2nsumer? realizowanym w trzech szkołach: Niepublicznym Gimnazjum im. Ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach, Alonso de Ercilla w Ocaña w Hiszpanii oraz Middenschool Sint-Pieter w Oostkamp w Belgii. Wystawa prezentuje regiony szkół partnerskich w trzydziestu odsłonach w kategoriach ludzie, budynki, ekonomia i wieś. Celem wystawy jest przybliżenie społecznościom szkolnym realiów życia w tych rejonach oraz podnoszenie świadomości i wzmacnianie szacunku dla kulturowej odmienności ludzi z Polski, Hiszpanii i Belgii.

A. Kozłowska - Skwarek

 
PDF Drukuj Email
Ślubowanie
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
poniedziałek, 12 grudnia 2011 15:20

Na  tę  uroczystość oczekiwałem z niecierpliwością. Chyba nawet bardziej niż na otrzęsiny, bo chociaż śmieszne i kolorowe, ale to jednak nie to samo co poczucie przynależności do jednej wielkiej rodziny Czartorycha, ślubowanie na sztandar , przysięga, zaproszeni goście, w tym księżna Barbara. Ponieważ bardzo lubię historię chętnie przysłuchiwałem się prezentowanym  wypowiedziom i finalistom Konkursu Krasomówczego. Czas tak szybko płynie. Jeszcze pamiętam swoje początki w tej szkole, pierwsze kroki. To co mi się od początku spodobało  to ta niesamowita atmosfera i to, że tu z każdego kąta wyziera historia. Portrety Mickiewicza, Słowackiego, Księcia Adama Jerzego Czartoryskiego. A w dniu mojego ślubowania – miałem okazję ujrzeć Księżną Barbarę Czartoryską – kolejną postać – historię. Wzbudziła ona we mnie ogromną sympatię. Myślałem początkowo, że potomek rodu, tak słynnego i zasłużonego, to ktoś bardzo dostojny, z dystansem, taki – niedostępny. Ujrzałem sympatyczną, starszą panią, uśmiechniętą i z poczuciem humoru. Ja wprawdzie jestem fanem piłki ręcznej, ale bardzo podobało mi się, że Księżna wspomniała o meczach siatkarskich. Nagrodziliśmy ją wielkimi brawami. Tu, w tej szkole, po ślubowaniu, jak chyba każdy pierwszak wreszcie poczułem się taki już wszczepiony w grunt wszystkich, którzy tworzyli lub tworzą atmosferę szkoły, takiej wyjątkowej szkoły.  I to jest dopiero niesamowite uczucie!

Maciek Miłosz  kl. I  ag

 
PDF Drukuj Email
Zaduszki historyczne
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
wtorek, 15 listopada 2011 11:45

W  dniu  9 listopada 2011 r. w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" młodzież klas trzecich  Niepublicznego Gimnazjum  przy  I  Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Adama Jerzego Czartoryskiego zaprezentowała  puławskiej  publiczności Zaduszki  historyczne – biogramy  42  zasłużonych  dla Puław w  latach  1918 – 1989 osób, które swym życiem, działalnością, wiedzą stały się chlubą Puław i regionu. Biogramy to niezwykłe, często dramatyczne, tragiczne.... Księża, nauczyciele, profesorowie puławskich instytutów  naukowych, działacze społeczni – ludzie w większości związani z  I  Liceum Ogólnokształcącym im ks. Adama Jerzego Czartoryskiego, ludzie tworzący  zręby niepodległej Polski w naszym  regionie, walczący  o nią, pracujący dla niej, ginący za wolność w obozach koncentracyjnych i w obozach śmierci w Charkowie i Katyniu, organizujący na terenie Puław i okolic tajne nauczanie, kształtujący życie naszego miasta w okresie powojennym. Ludzie niezwykli, osobowości, autorytety, wzory.
Pomysł  i  realizację  spektaklu  zawdzięcza panu  Zbigniewowi Kiełbowi, który  na  zakończenie  programu wzruszony podziękował naszej  młodzieży za jej pracę, zaangażowanie i czas, jaki poświęciła zgłębiając wiedzę o zasłużonych postaciach, poszukując ich śladów i grobów na puławskich cmentarzach. „To  wspaniali  młodzi  patrioci” – podsumował naszą młodzież  pan Zbigniew Kiełb.

 

Renata Miłosz

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 następna > ostatnia >>

Strona 62 z 65