Start

Strona główna

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
PDF Drukuj Email
Matematyczny sukces
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
środa, 21 czerwca 2017 11:36

Nasze gimnazjum zdobyło po raz pierwszy dofinansowanie na nieszablonową naukę matematyki.  Projekt „Galeria Mat-Pomysłów” stworzony przez nauczycielkę matematyki Iwonę Stępień – Moskalik uzyskał grant w Programie mPotęga i będzie realizowany od września 2017 roku.  Działania opierają się na pomysłach grupy projektowej z klasy 1bg i przewidują naukę matematyki poprzez zabawę, doświadczenia i współpracę.

O mPotędze

MPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów i zachęca nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Już od czterech lat Fundacja mBanku koncentruje swoje wysiłki na wspieraniu nauki matematyki, oferując pasjonatom tej dziedziny różne formy wsparcia. Co roku setki nauczycieli matematyki z całego kraju biorą udział  w mPotędze. To dobra wiadomość, bo pokazuje, że mamy kreatywnych i chętnych do wyjścia poza schematy pedagogów. A to właśnie oni mają szansę zachęcić dzieci i młodzież do matematyki i wzbudzić w nich zainteresowanie tym przedmiotem. Cieszymy się, że możemy mieć swój udział w tym procesie – mówi Iwona Ryniewicz, prezes zarządu mFundacji. Do tej pory mFundacja dofinansowała 304 projekty, przeznaczając 1,77 mln zł na kreatywną naukę matematyki. Wzięło w nich udział ok 175 tys. dzieci i młodzieży szkolnej. Program grantowy mPotęga, został  wyróżniony statuetką Złotego Bankiera w plebiscycie „Bankiera” i „Pulsu Biznesu” w kategorii „Bank odpowiedzialny społecznie” za rok 2016.

Więcej informacji na stronie www.mpotega.pl

 
PDF Drukuj Email
Sztuka teatralna "Mąż zmarł, ale już mu lepiej" wystawiona po raz drugi.
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
środa, 21 czerwca 2017 11:29

20 czerwca ponownie, zespół WTF wystawił sztukę na deskach Niepublicznego Gimnazjum, tym razem w godzinach popołudniowych. Na widowni pojawili się przede wszystkim rodzice aktorów oraz inni zaproszeni goście, między innymi pani Dyrektor Beata Trzcińska – Staszczyk i pani Wicedyrektor Renata Lenart.

Młodzi aktorzy zagrali jak natchnieni, już z większym spokojem i bez stresu. Z atmosfery panującej wśród publiczności, można było wywnioskować, że rodzice także dobrze bawili się oglądając ową "czarną komedię".

Jestem niezmiernie dumny i bardzo szczęśliwy, że kolejny raz wznieśliśmy się na wyżyny swoich możliwości.

Dariusz Łysiak


 
PDF Drukuj Email
I znów sukces na egzaminie gimnazjalnym!
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
wtorek, 20 czerwca 2017 09:08

Po raz kolejny możemy poszczycić się sukcesem naszych gimnazjalistów, którzy jak zwykle nie zawiedli, wspaniale poradzili sobie na tegorocznych egzaminach gimnazjalnych. Wielu uczniów osiągnęło bardzo wysokie noty, duża część z nich może poszczycić się wynikiem 100%. Oto niezaprzeczalny dowód, że wyniki testów są rewelacyjne.


Wyniki egzaminów w naszej szkole wypadły nieporównywalnie lepiej od wyników w gminie, w powiecie i województwie. Mówią one same za siebie – ciężka praca, żmudne ćwiczenia, mnogość sprawdzianów przyniosły oczekiwane rezultaty. Tak dobre efekty były możliwe tylko dzięki wspólnemu wysiłkowi uczniów i nauczycieli.

Kochani! Jesteśmy z Was niezmiernie dumni. Składamy Wam serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych szczeblach edukacji. A teraz – czas na wakacyjny wypoczynek, zbierajcie siły na nowy rok szkolny!

 
PDF Drukuj Email
GALA „NASI NAJLEPSI”
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
poniedziałek, 19 czerwca 2017 19:39

GALA „NASI  NAJLEPSI” W PAŁACU CZARTORYSKICH W PUŁAWACH

”Gdy wszyscy wiedzą, że  coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie i to robi”… - cytatem tym Dyrektor Niepublicznego Gimnazjum przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Księcia Adama Jerzego Czartoryskiego  - Pani Beata Trzcińska - Staszczyk otworzyła tegoroczną uroczystą Galę Nasi Najlepsi w Pałacu Czartoryskich w Puławach. Pani Dyrektor z wielką satysfakcją zaprezentowała zebranym rewelacyjne wyniki tegorocznych testów gimnazjalnych, a dziękując wszystkim – nauczycielom, pracownikom szkoły za ich trud i wkład pracy podkreśliła i przypomniała starą prawdę ,iż …”talentem można wygrać mecz, ale mistrzostwo zdobywa się inteligencją i pracą zespołową”… Gościliśmy zatem najlepszych uczniów naszego gimnazjum wraz z rodzicami i opiekunami, naszą wspaniałą jedenastkę laureatów tegorocznych konkursów kuratoryjnych, na naszej gali zagościli też szóstoklasiści – zwycięzca V Dyktanda o Pióro Dyrektora Niepublicznego Gimnazjum przy I LO – Kamil Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej odebrał  główną nagrodę, a zdobywczynie II i III miejsca – Amelia Zaborska ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Kinga Nowak także ze Szkoły Podstawowej nr 2 – nagrody rzeczowe.

Laureaci tegorocznych konkursów kuratoryjnych wraz z towarzyszącymi im rodzicami  odbierali Nagrody   Stowarzyszenia  Wychowanków Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. A. J. Czartoryskiego z rąk Grzegorza Paciorka – prezesa Stowarzyszenia. Czas umilił nam występ młodzieży szkolnej, którą podziwialiśmy w kompozycji tańców towarzyskich. W dalszej kolejności nagradzani byli najlepsi uczniowie poszczególnych klas, którzy w obecności swoich rodziców, opiekunów odbierali gratulacje od Dyrekcji szkoły i wychowawców.

Kochani Gimnazjaliści! Gratulujemy jak najserdeczniej tym z Was, którzy sumiennie, systematycznie i uczciwie osiągali poziomy wiedzy, którzy z pasją chcieli więcej, czytali więcej, osiągali więcej. Jesteście chlubą tej szkoły, szkoły, która – jak wspomniała Pani Dyrektor – osiągnęła średnią 4,60, a 63 najlepszych otrzyma Nagrody Prezydenta Miasta Puław, nie wspominając już o rekordowo wysokich wynikach tegorocznych egzaminów gimnazjalnych! Czas zatem teraz na zasłużone, wymarzone wakacje. Życzymy fantastycznych chwil, wspaniałej pogody, niezapomnianych wrażeń i wypoczynku.

Renata Miłosz

 
PDF Drukuj Email
ZAPROSZENIE
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
środa, 14 czerwca 2017 18:49

 
PDF Drukuj Email
CEMS Chance XII
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 17:13

Nasza uczennica Wiktoria Chabros w projekcie CEMS Chance XII

w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie!

Z radością informujemy, że Wiktoria Chabros z klasy 3ag została wybrana spośród setek kandydatów z całej Polski i zakwalifikowana jako jeden z czterdziestu uczestników do udziału w innowacyjnym projekcie CEMS Chance XII w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wiktoria wzięła udział w 4-dniowym cyklu warsztatów i szkoleń organizowanych przez grupę studentów z CEMS Clubu Warszawa.

Organizatorzy projektu stawiają sobie za cel wzbudzenie chęci do zaplanowania rozwoju osobistego, wykształcenie umiejętności związanych z przedsiębiorczością, autoprezentacją i zarządzaniem czasem, zapoznanie ze specyfiką certyfikatów językowych. Poza tym każdy uczestnik miał możliwość zbadania własnych predyspozycji zawodowych oraz wzięcia udziału  w warsztatach dotyczących planowania przyszłości i projektowania ścieżki kariery.

Oprócz interesującego programu dużą zaletą projektu jest jego ogólnopolski charakter - możliwość spędzenia czasu z rówieśnikami z niemalże wszystkich województw.

Serdecznie gratulujemy Wiktorii!

Anna Kozłowska-Skwarek


Wiktoria Chabros o udziale w projekcie: „Uczestnictwo w CEMS CHANCE było przede wszystkim wielką przygodą. Poznałam wspaniałych, młodych ludzi naładowanych pozytywną energią, posiadających ciekawe zainteresowania i pasje, otwartych na rozwój i nowe doświadczenia. Cieszę się, że znalazłam się w ich gronie. CHANCE był dla mnie okazją uczestniczenia w niebanalnych zajęciach i warsztatach prowadzonych przez mądrych, otwartych i uważnych trenerów, którzy z ogromną radością dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Całości dopełniły atrakcje związane ze zwiedzaniem i poznawaniem Warszawy. Z wielką przyjemnością wróciłabym tam ponownie.”

 
PDF Drukuj Email
Kolejny sukces...
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 07:21

Z radością informujemy o sukcesie naszego ucznia Franciszka Prończuka z kl. 2bg, który zajął I miejsce w wojewódzkim konkursie Kraje hiszpańskojęzyczne na świecie organizowanym przez III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Franek wykazał się rozległą wiedzą z zakresu geografii, historii, polityki, gospodarki, kultury, religii oraz zwyczajów krajów hiszpańskojęzycznych a także stosunkami tych krajów z Polską. Warto przypomnieć poprzedni sukces naszego ucznia - zajęcie II miejsca w tegorocznej edycji konkursu wiedzy o Portugalii i Brazylii. Organizatorem konkursu było Centrum Języka Portugalskiego/Camões w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Justyna Dzierżak- Tchórzewska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 65