Start

Strona główna

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
PDF Drukuj Email
Sukces w konkursie chemicznym
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
niedziela, 15 kwietnia 2018 18:37

Dnia 13 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach odbył się powiatowy konkurs chemiczny " Z chemią za pan brat". Nasi uczniowie w składzie: Weronika Piątek kl 3bg, Aleksandra Pluta kl 3bg oraz Krzysztof Banaś kl 3bg znakomicie poradzili sobie z testem chemicznym w pierwszej części konkursu i zakwalifikowali się do drugiej praktycznej części. Etap praktyczny polegał na samodzielnej pracy laboratoryjnej , która zawierała szereg obliczeń chemicznych. W tej części bezkonkurencyjna okazała się Weronika Piątek, uzyskując zaszczytne I miejsce.

Serdecznie gratulujemy

Iwona Krawczyk


 

 
PDF Drukuj Email
Futbolistki z "Klasyka".
Wpisany przez Dariusz Łysiak   
środa, 11 kwietnia 2018 14:31

Gratulacje dla naszych „futbolistek” za zajęcie II miejsca

W dniu 09.04.2018 r. na naszym Orliku odbyły się zawody miejskie w piłkę nożną dziewcząt organizowanych w ramach rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza drużyna wygrała swoją grupę pokonując Szkołę Podstawową Nr 11 oraz Szkołę Podstawową Nr 10. Po zaciętej i wyrównanej walce w finale uległy jednak drużynie z popularnej „5” przegrywając 1:0.

Skład naszej reprezentacji:

1. Agata Kaca 3cg

2. Sulej Adrianna 2ag

3. Ochal Magdalena 7c

4. Szewczyk Amelia 2dg

5. Jędrychowska Kamila 2dg

6. Wiejak Agata 7b

7. Baryłka Dominika 7a

8. Kopeć Aleksandra 7a

9. Kiełbasa Julka 7c

Ewelina Sętowska – Dryk


 
PDF Drukuj Email
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
środa, 28 marca 2018 08:46

 
PDF Drukuj Email
Konkurs "Jestem świadomy - jestem bezpieczny"
Wpisany przez Dariusz Łysiak   
sobota, 24 marca 2018 19:12

Z radością informujemy, że w VII edycji powiatowego konkursu „Jestem świadomy – jestem bezpieczny” w kategorii test wiedzy dla szkół gimnazjalnych, uczniowie naszego gimnazjum zajęli kolejno: I miejsce – Zuzanna Kłoczewska z klasy 2ag, II miejsce – Anna Jaraszek z klasy 2ag oraz III miejsce – Adam Juszczuk z klasy 2cg.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
opiekun: Ewa Sołtys

 
PDF Drukuj Email
Akcja Wspólnoty Puławskiej "PRYMUS"
Wpisany przez Dariusz Łysiak   
środa, 21 marca 2018 09:48

W ramach akcji "PRYMUS" organizowanej przez Wspólnotę Puławską z prawdziwą dumą prezentujemy naszych najlepszych uczniów z gimnazjum i szkoły podstawowej oraz ich średnie za I semestr roku szkolnego 2017/2018.

Oto "10 wspaniałych":

1. Julia Siwek - klasa 2 ag - średnia 5,57

2. Anna Jaraszek - klasa 2 ag - średnia 5,50

3. Aleksandra Pluta - klasa 3 bg - średnia 5,44

4. Krzysztof Banaś - klasa 3 bg - średnia 5,44

5. Franciszek Prończuk - klasa 3 bg - średnia 5,31

6. Magdalena Pacocha - klasa 2 cg - średnia 5,29

7. Maria Pacocha - klasa 2 cg - średnia 5,29

8. Paulina Boroch - klasa 3 cg - średnia 5,25

9. Julia Ambryszewska - klasa 7a - średnia 5,21

10. Oliwia Kowalczyk - klasa 2 cg - średnia 5,21

Kochani! Gratulujemy Wam bardzo serdecznie! Jesteście chlubą naszej szkoły. Życzymy sukcesów na koniec roku!

 
PDF Drukuj Email
Gimnazjum w spektaklu Teatru I LO.
Wpisany przez Dariusz Łysiak   
środa, 21 marca 2018 08:43

Klasa 3ag już po raz trzeci pomogła przy organizacji spektaklu I LO „Matka brata mojego syna” – Juliusza Machulskiego w reżyserii pani Beaty Bureckiej. Tym razem, z powodu przebudowy głównej sali widowiskowej, spektakl wystawiono w małej sali Puławskiej Galerii Sztuki. To już trzecia sztuka Teatru, którą współorganizują uczniowie tej klasy. Do Ich obowiązków należy roznoszenie zaproszeń, ustawianie krzeseł, witanie gości, czuwanie nad porządkiem na sali, zamawianie i wręczanie kwiatów oraz porządkowanie sali po spektaklu. Może z takich spotkań z teatrem wyniknie z czasem coś trwałego, coś, z czym zwiążą się w przyszłości? Na razie zaś, na pewno cudownie jest być częścią tak niezwykłego wydarzenia, jak komedia Juliusza Machulskiego w wykonaniu doświadczonych starszych kolegów – aktorów.

 

Katarzyna Dytkowska

Wychowawca klasy

 
PDF Drukuj Email
Gimnazjum dla liceum.
Wpisany przez Dariusz Łysiak   
środa, 21 marca 2018 08:40

Przez dwa dni uczniowie klasy 3ag prowadzili pchli targ z książkami, płytami, filmami, ozdobami, bibelotami i przedmiotami codziennego użytku, by wspomóc swoich starszych kolegów z Teatru I LO w realizacji wielkiego przedsięwzięcia – wystawienia spektaklu „Matka brata mojego syna” – Juliusza Machulskiego w reżyserii pani Beaty Bureckiej. Pchli targ przyciągnął wielu zainteresowanych uczniów i nauczycieli, ale przede wszystkim wielu darczyńców, którzy bezinteresownie oddali na targ swoje książki i pamiątki. Wśród niezwykłych przedmiotów znalazł się na przykład piasek przywieziony z Sahary, ręcznie malowane akwarele, własnoręcznie wykonana biżuteria czy czarno – białe zdjęcie zrobione kilka lat temu przez jednego z absolwentów szkoły na konkurs o Puchar Prezydenta Miasta. Wydarzenie to było niezwykłą wymianą dobrej energii wszystkich darczyńców i umożliwiło wydruk potrzebnych plakatów teatralnych i kwiatów.

Katarzyna Dytkowska

wychowaca 3ag

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 65