Start

Strona główna

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 
PDF Drukuj Email
Po raz kolejny najlepsi z najlepszych
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
niedziela, 11 czerwca 2017 12:25

Po raz kolejny najlepsi z najlepszych

Dnia 9 czerwca na Wydziale Chemii UMSC w Lublinie odbył się finał wojewódzki VIII Lubelskiego Turnieju Chemicznego. W eliminacjach okręgowych wzięło udział 40 drużyn z województwa lubelskiego, do finału zakwalifikowało się 14, a wśród nich nasi uczniowie. Finał składał się z dwóch części- teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej każdy uczeń rozwiązywał indywidualnie test chemiczny, a następnie grupowo test chemiczny w języku angielskim. W części praktycznej uczniowie wykonywali zadanie laboratoryjne, które polegało na wykryciu niezidentyfikowanych związków chemicznych.

Z wielką dumą i radością informujemy, że uczniowie naszego gimnazjum w składzie: Weronika Piątek, Aleksandra Kacperek i Leszek Trojnara okazali się być bezkonkurencyjni we wszystkich konkurencjach turnieju  i zajęli I miejsce uzyskując tytuł laureata. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą chemiczną oraz umiejętnością pracy w laboratorium. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt.

Kochani gratulujemy Wam serdecznie. Po raz kolejny pokazaliście, że chcieć to móc.  Jesteście dla nas ogromną dumą i przykładem dla innych.  Życzymy Wam dalszych sukcesów na drodze chemicznej.

Iwona Krawczyk

 
PDF Drukuj Email
Sukces w konkursie chemicznym
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
niedziela, 11 czerwca 2017 12:16

Sukces w konkursie chemicznym

Dnia 6 czerwca w Zespole Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach odbył się powiatowy konkurs chemiczny " Z chemią za pan brat". Z wielką radością pragniemy poinformować, że uczeń naszego gimnazjum- Szymon Markiewicz kl. 3bg znakomicie poradził sobie zarówno z testem chemicznym jak i zadaniem laboratoryjnym i uzyskał zaszczytne I miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Iwona Krawczyk

 
PDF Drukuj Email
WĘDROWCY TEATRALNYCH FANTAZJI W AKCJI
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
środa, 07 czerwca 2017 19:12

O ŚMIERCI LEONA, KTÓREMU SIĘ ZDECYDOWANIE POLEPSZYŁO - czyli WĘDROWCY TEATRALNYCH FANTAZJI  W AKCJI

Czy można dokonać żywota, ale wkrótce poczuć się lepiej, cóż takiego kryje w sobie tajemniczy skład jabłkowego wina, po którym liczebność mężczyzn w spokojnej wsi Goryczewo gwałtownie maleje, jaki sekret skrywa tajemnicza Krzyżanowska, czego dotyczył zakład grabarza Romusia i rzeczonego Leona Stachurskiego, który swoim zgonem i równie szybkim powrotem do świata żywych poruszył niebo, ziemię, media oraz miejscową służbę zdrowia – oto pytania i zagadki, które prezentuje sztuka Izabeli Degórskiej pt „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” wystawiona przez zespół teatralny Niepublicznego Gimnazjum przy I LO pod kierunkiem i czujnym okiem pana Dariusza Łysiaka. W obsadzie –uczniowie klas gimnazjum, w treści – mnóstwo zaskakujących wydarzeń i splotów akcji, w formie – solidny kawał szkolnego teatru. Dużo śmiechu, sporo refleksji o nas samych – łaknących za wszelką cenę popularności i choćby trzech minut sławy, wszędobylskie i wszędzie węszące sensację media (Radio Zgaga i redaktor Malwina Przylepa czy audiotele czy odłączyć biednego Leona od respiratora czy też nie –oczywiście –po reklamach), barwne i żywe dialogi oraz ciekawa ścieżka dźwiękowa - to wielkie walory tego spektaklu nagrodzonego wielkimi owacjami. W planach – powtórka 20 czerwca. Gorąco polecam ciągle zgłębiając zagadkę jabłkowego specyfiku !

Renata Miłosz

 
PDF Drukuj Email
WYCIECZKA
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
poniedziałek, 05 czerwca 2017 18:27

Suwalszczyzna, Podlasie i Wileńszczyzna  - czyli  wycieczkowych

wspomnień  czar.

W dniach 30 maja -02 czerwca 2017 roku klasy III ag i III c gimnazjum wraz z opiekunami (panią Kamilą Leń , panią Renatą Miłosz oraz panem Tomaszem Kraszewskim) wyjechały na niezapomnianą klasową wyprawę na Suwalszczyznę, Podlasie i Litwę. To już nasza ostatnia, pożegnalna wycieczka w gimnazjum. Piękno tego obszaru jest legendarne i wielokrotnie opisywane w znanych utworach literackich, my zaś przekonaliśmy się o tym osobiście. W malowniczym Augustowie, które swą nazwę zawdzięcza królowi Zygmuntowi Augustowi zwiedziliśmy  Kanał Augustowski, kamieniczki, zabytkowe centrum, a rzekę Nettę podziwialiśmy z okien naszego hotelu. W środę wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Wilna, po którym oprowadzała nas sympatyczna pani Renata - rodowita wilnianka, sercem Polka i pięknie polszczyzną władająca. Zawitaliśmy na Cmentarz na Rossie - jedną z czterech polskich nekropolii narodowych. Założony w 1769 roku cmentarz to miejsce spoczynku wielu słynnych Polaków. Zadumaliśmy się nad Mauzoleum Matki i Serca Syna – czyli pomnikiem matki Józefa Piłsudskiego, w którym spoczywa też serce Marszałka. Na terenie rozległej nekropolii pochowane są ciała wybitnych i zasłużonych dla Wilna i Litwy Polaków (Euzebiusza Słowackiego, Joachima Lelewela, Władysława Syrokomli, Franciszka Smuglewicz, Eustachego Tyszkiewicza), są też groby polskich oficerów i ochotników poległych w latach 1919-1920 w walkach o Wilno, a także groby żołnierzy Armii Krajowej poległych podczas operacji Ostra Brama w 1944r. Wędrując zaś uliczkami Wilna zwiedziliśmy zabytkową Katedrę, kościół św. Piotra i Pawła (jeden z piękniejszych w Europie), dom Mickiewicza, zasłużony Uniwersytet Wileński im. Stefana Batorego, a w perspektywie lektury licealnej Dziadów cz. III zadumaliśmy się w Celi Konrada w klasztorze o. Bazylianów. Zwieńczeniem naszej wileńskiej wyprawy była Ostra Brama i kaplica z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. W czwartek – to już piękna Suwalszczyzna –czyli Wigierski Park Narodowy, zwiedzanie dawnego klasztoru Kamedułów oraz godzinny rejs statkiem po jeziorze Wigry z jego 18 wysepkami, stadami kormoranów, łabędzi w szuwarach i malowniczym pięknym krajobrazie (głębokość - 73 m!).W drodze powrotnej – Rezerwat Żubrów w Puszczy Białowieskiej – spacerowa trasa i podziwianie stad żubrów, łosi, jeleni, a nawet wilków. Pełni wrażeń wracaliśmy do domu. Piękna pogoda, fantastyczny nastrój, mnóstwo przeżyć i pamiątek – tak oto zamykamy nasz gimnazjalny rozdział szkolnych wycieczek, które pokazały niezwykłe, nieznane i niesamowite miejsca w Polsce i Europie, ciekawych ludzi, ogrom wrażeń i radości. Żegnajcie!

Kamila Leń, Renata Miłosz

 
PDF Drukuj Email
Dzień dziecka
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
piątek, 02 czerwca 2017 19:00

Dzieci i zegarki nie mogą być stale nakręcane.

Trzeba im także pozwolić chodzić.

Jean Paul

Dnia 1 czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły wyruszyli na beztroskie rajdy w okolice Puław. Oto nasze szczęśliwe Czartoryskie Dzieci w obiektywie. Życzymy Wam, abyście w życiu potrafili czerpać radość z każdej chwili - tak jak tego dnia.

I miejsce w konkursie fotograficznym - kl. III bg. 
PDF Drukuj Email
Zebranie z rodzicami
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
środa, 31 maja 2017 10:00

Dyrekcja Niepublicznego Gimnazjum przy I LO im. Ks. A.J. Czartoryskiego informuje, że spotkanie z rodzicami odbędzie się  1 czerwca 2017 roku:

- godz. 16:00 – spotkanie rodziców klas z wychowawcami

- godz. 16:15 – spotkanie rodziców z nauczycielami uczącymi

Wszystkich rodziców zapraszamy na zebranie.

 
PDF Drukuj Email
"Odpoczynek w Zakopanym"
Wpisany przez Łukasz Wojciechowski   
środa, 31 maja 2017 09:54

W dniach 22-24 maj uczniowie klas Iag i Idg odbyli niezapomnianą wycieczkę do Zakopanego.  Pierwszym punktem podróży był Kraków, gdzie zwiedziliśmy Stare Miasto oraz Wawel, na którym mieliśmy okazję podziwiać przepiękną katedrę, dzwon Zygmunta oraz krypty z grobowcami słynnych, zasłużonych dla państwa Polaków. Drugiego dnia wyruszyliśmy w pełną niezapomnianych przygód podróż nad Morskie Oko. Kolejnym punktem naszej wyprawy było Zakopane- spacer po Krupówkach, wizyta na Gubałówce. Wieczorami młodzież integrowała się śpiewając wspólnie piosenki, grając w piłkę nożną, koszykówkę, ping-pong oraz bilard.

Wycieczka była bardzo udana, a uczniowie radośni i pełni pozytywnych emocji. W czasie drogi powrotnej snuli już plany co do kolejnej wyprawy. Oby była równie udana jak ta do Zakopanego.

Iwona Krawczyk

Agnieszka Michna

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 65