Start
PDF Drukuj
Uduchowiony Czartorych – czyli niezwykła noc w szkole
sobota, 27 maja 2017 16:00

Tego z całą pewnością ta szkoła jeszcze nie oglądała. Ponad 160 osób młodzieży szkolnej, szóstoklasiści, nauczyciele, wychowawcy i mnóstwo atrakcji w ramach poszukiwania tajemniczej w Czartorychu zjawy. Podzieleni na małe grupy, zaopatrzeni w mapy, plany i wskazówki uczniowie dzielnie namierzali niematerialną istotę. A działo się to wszystko w majową noc z 26 na 27 maja w budynku I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego. Oprócz niezmordowanych poszukiwaczy sale lekcyjne opanowane były przez fanów Grajdołka i gier planszowych, odbył się też Nocny Turniej Piłki Nożnej, tańczono zumbę, bawiono się  przy dźwiękach dyskotekowych przebojów, bacznie śledzono tajniki robotyki, jednocześnie trwał maraton filmowy i RPG w języku angielskim. Młodzież przybyła zaopatrzona w podusie, koce i śpiwory, bo po tych wszystkich atrakcjach należy się wszakże chwila wytchnienia. Zajadano pieczone kiełbaski, przy dźwiękach gitary wieczorne ognisko tworzyło niepowtarzalną atmosferę, a uzupełnieniem pyszności był grill i słodkości z Hollywood Cafe – kawiarenki  zorganizowanej w jednej z sal lekcyjnych. Humory dopisywały, impreza trwała do wczesnych godzin porannych, a nad uśpionymi wreszcie młodymi uczniami unosił się prawdziwy niesamowity nasz szkolny duch zabawy, radości  i przyjaźni. Wrażeń moc.

Renata Miłosz