Start
PDF Drukuj
WĘDROWCY TEATRALNYCH FANTAZJI W AKCJI
środa, 07 czerwca 2017 19:12

O ŚMIERCI LEONA, KTÓREMU SIĘ ZDECYDOWANIE POLEPSZYŁO - czyli WĘDROWCY TEATRALNYCH FANTAZJI  W AKCJI

Czy można dokonać żywota, ale wkrótce poczuć się lepiej, cóż takiego kryje w sobie tajemniczy skład jabłkowego wina, po którym liczebność mężczyzn w spokojnej wsi Goryczewo gwałtownie maleje, jaki sekret skrywa tajemnicza Krzyżanowska, czego dotyczył zakład grabarza Romusia i rzeczonego Leona Stachurskiego, który swoim zgonem i równie szybkim powrotem do świata żywych poruszył niebo, ziemię, media oraz miejscową służbę zdrowia – oto pytania i zagadki, które prezentuje sztuka Izabeli Degórskiej pt „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” wystawiona przez zespół teatralny Niepublicznego Gimnazjum przy I LO pod kierunkiem i czujnym okiem pana Dariusza Łysiaka. W obsadzie –uczniowie klas gimnazjum, w treści – mnóstwo zaskakujących wydarzeń i splotów akcji, w formie – solidny kawał szkolnego teatru. Dużo śmiechu, sporo refleksji o nas samych – łaknących za wszelką cenę popularności i choćby trzech minut sławy, wszędobylskie i wszędzie węszące sensację media (Radio Zgaga i redaktor Malwina Przylepa czy audiotele czy odłączyć biednego Leona od respiratora czy też nie –oczywiście –po reklamach), barwne i żywe dialogi oraz ciekawa ścieżka dźwiękowa - to wielkie walory tego spektaklu nagrodzonego wielkimi owacjami. W planach – powtórka 20 czerwca. Gorąco polecam ciągle zgłębiając zagadkę jabłkowego specyfiku !

Renata Miłosz