Start
PDF Drukuj
Po raz kolejny najlepsi z najlepszych
niedziela, 11 czerwca 2017 12:25

Po raz kolejny najlepsi z najlepszych

Dnia 9 czerwca na Wydziale Chemii UMSC w Lublinie odbył się finał wojewódzki VIII Lubelskiego Turnieju Chemicznego. W eliminacjach okręgowych wzięło udział 40 drużyn z województwa lubelskiego, do finału zakwalifikowało się 14, a wśród nich nasi uczniowie. Finał składał się z dwóch części- teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej każdy uczeń rozwiązywał indywidualnie test chemiczny, a następnie grupowo test chemiczny w języku angielskim. W części praktycznej uczniowie wykonywali zadanie laboratoryjne, które polegało na wykryciu niezidentyfikowanych związków chemicznych.

Z wielką dumą i radością informujemy, że uczniowie naszego gimnazjum w składzie: Weronika Piątek, Aleksandra Kacperek i Leszek Trojnara okazali się być bezkonkurencyjni we wszystkich konkurencjach turnieju  i zajęli I miejsce uzyskując tytuł laureata. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą chemiczną oraz umiejętnością pracy w laboratorium. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt.

Kochani gratulujemy Wam serdecznie. Po raz kolejny pokazaliście, że chcieć to móc.  Jesteście dla nas ogromną dumą i przykładem dla innych.  Życzymy Wam dalszych sukcesów na drodze chemicznej.

Iwona Krawczyk