Start
PDF Drukuj
Matematyczny sukces
środa, 21 czerwca 2017 11:36

Nasze gimnazjum zdobyło po raz pierwszy dofinansowanie na nieszablonową naukę matematyki.  Projekt „Galeria Mat-Pomysłów” stworzony przez nauczycielkę matematyki Iwonę Stępień – Moskalik uzyskał grant w Programie mPotęga i będzie realizowany od września 2017 roku.  Działania opierają się na pomysłach grupy projektowej z klasy 1bg i przewidują naukę matematyki poprzez zabawę, doświadczenia i współpracę.

O mPotędze

MPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów i zachęca nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Już od czterech lat Fundacja mBanku koncentruje swoje wysiłki na wspieraniu nauki matematyki, oferując pasjonatom tej dziedziny różne formy wsparcia. Co roku setki nauczycieli matematyki z całego kraju biorą udział  w mPotędze. To dobra wiadomość, bo pokazuje, że mamy kreatywnych i chętnych do wyjścia poza schematy pedagogów. A to właśnie oni mają szansę zachęcić dzieci i młodzież do matematyki i wzbudzić w nich zainteresowanie tym przedmiotem. Cieszymy się, że możemy mieć swój udział w tym procesie – mówi Iwona Ryniewicz, prezes zarządu mFundacji. Do tej pory mFundacja dofinansowała 304 projekty, przeznaczając 1,77 mln zł na kreatywną naukę matematyki. Wzięło w nich udział ok 175 tys. dzieci i młodzieży szkolnej. Program grantowy mPotęga, został  wyróżniony statuetką Złotego Bankiera w plebiscycie „Bankiera” i „Pulsu Biznesu” w kategorii „Bank odpowiedzialny społecznie” za rok 2016.

Więcej informacji na stronie www.mpotega.pl