Start
PDF Drukuj
Coś się kończy, coś się zaczyna ….. nadchodzą wakacje!
piątek, 23 czerwca 2017 09:56

Za nami kolejny, pracowity rok.

23 czerwca 2017 r. uroczyście zakończyliśmy ten czas. O godz. 9.00 w Kościele Garnizonowym odprawiona została Msza św., ciąg dalszy uroczystości odbywał się na terenie szkoły. Dziękując wszystkim zgromadzonym nauczycielom, wychowawcom i pracownikom pani Dyrektor Beata Trzcińska – Staszczyk podkreślała wartość pracy, trudu i pasji. Z dumą prezentowała też wyniki obu szkół – najwyższe średnie ocen (liceum – 3,90; gimnazjum – 4,60). Następnie wraz z wychowawcami Dyrekcja szkoły wręczała najlepszym uczniom gimnazjum i liceum świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe, a kulminacyjnym momentem było odsłonięcie tableau ze zdjęciami absolwentów gimnazjum.

Przed nami – wyniki, statystyki, podsumowania. Jaki był ten nasz szkolny rok? Był czasem wytężonej pracy, nowych wyzwań i pomysłów, był rokiem z kolejnym egzaminacyjnym sukcesem w tle, z wieloma powtórzeniami, klasówkami, sprawdzianami, ale taka to już nasza szkolna codzienność. Był pełen emocji, radości, nadziei, czasem rozczarowań, czasem poczucia, że można było lepiej, inaczej… , to także okres młodzieńczych przyjaźni, poznawania siebie, swoich możliwości, swoich kolegów, prób koleżeństwa, przyjaźni. Czartorych – to centrum szkolnego życia, a to oznacza również wspaniałe, niezapomniane imprezy z nocnym poszukiwaniem duchów włącznie, wieczory, uroczystości. Odwiedziło nas wielu niezwykłych gości, uczestniczyliśmy w wielu przedsięwzięciach, projektach, odbyliśmy mnóstwo wycieczek, rajdów, braliśmy udział w akcjach charytatywnych wspierających wiele pięknych i pomagających ludziom instytucji, oddawaliśmy honorowo krew, wspieraliśmy cały rok schronisko dla zwierząt, prezentowaliśmy nasze rozmaite talenty sportowe, artystyczne, naukowe. To rok rekordowej ilości laureatów konkursów przedmiotowych. Było ich aż 11 ! Jesteśmy rok starsi, bardziej doświadczeni i chyba też bardziej refleksyjni. Może to niezwykłość miejsca i świadomość, że tyle tu pokoleń, roczników zdobywało wiedzę, uczyło się życia, odbierało lekcje patriotyzmu, a teraz my dziedziczymy te wartości rozpoczynając wraz ze szkołą kolejne stulecie? Myślę, że czynimy to godnie, o czym świadczą wyniki naszych wysiłków, egzaminów, nasza codzienna w tej szkole praca. Z prawdziwą dumą odnotowaliśmy tradycyjnie najlepsze w mieście, powiecie i województwie nasze gimnazjalne wyniki egzaminów. Statystyki, wyliczenia, miejsca …..

W tym kończącym się szkolnym roku czas chyba na odrobinę dumy z tego, że godnie dziedziczymy tradycję szkoły, historię rodu Czartoryskich i że sprostaliśmy podjętym obowiązkom, wyzwaniom i oczekiwaniom – choć wcale nie było łatwo. Teraz – zasłużony odpoczynek, życzę jak najlepszego, zdrowego i bezpiecznego dla całej naszej szkolnej społeczności.

Renata Miłosz