Start
PDF Drukuj
WYCIECZKA VII A i VII B DO WARSZAWY
niedziela, 22 października 2017 18:24

 

18 października 2017 r. klasy VII a i VII b wraz z wychowawcami – panią Beatą Burecką i panią Renatą Miłosz oraz panem Dariuszem Łysiakiem – szkolnym pedagogiem, wyruszyły na wycieczkę do stolicy. Było po prostu wspaniale !!! Najpierw coś dla ciała, czyli Galeria Złote Tarasy, w której drobne zakupy, posiłek i trochę czasu wolnego zakończyły tę część wycieczki. Potem –niezwykły spacer po słonecznej Starówce i wizyta w Muzeum Literatury, w którym zgromadzono wiele bezcennych pamiątek po naszym narodowym wieszczu Adamie Mickiewiczu. Wysłuchaliśmy prelekcji o życiu, twórczości i emigracji romantycznego poety, a potem podziwialiśmy niezwykłe eksponaty: obrazy, oryginalne listy, pierwsze wydania najsłynniejszych dzieł Mickiewicza osobiste pamiątki, także portrety Familii Czartoryskich. Na koniec zaś – spektakl pt „Romeo i Julia” w Teatrze Buffo. Ta niezwykła interpretacja szekspirowskiej tragedii, która ukazała odwieczne problemy, dramaty i sprawy ludzi młodych w czasach telefonów komórkowych, wirtualnej rzeczywistości i wielkiej, wielkiej potrzeby miłości i akceptacji oczarowała wszystkich. Owacjom nie było końca. Potem już droga do domu, autokarowe przyśpiewki i super atmosfera.

Renata Miłosz