Start
PDF Drukuj
Wycieczka krajobrazowa klasy 7c.
środa, 25 października 2017 19:32

17 października klasa 7c wraz z wychowawcą Piotrem Pedrycem i panią Eweliną Sętowską – Dryk udała się na wycieczkę pieszą w malownicze, jesienne plenery lasów naszego regionu. Dzień przywitał nas pięknym słońcem. Pojechaliśmy autobusem MZK do Niebrzegowa i ruszyliśmy wzdłuż skąpanych w porannej rosie Łąk Bonowskich przez rezerwat "Piskory" do Borysowa. Po drodze rozpoznawaliśmy gatunki drzew, formy terenu i obserwowaliśmy ślady działalności bobrów. Niektórzy zmęczeni i głodni, inni nadal pełni energii – dotarliśmy do leśniczówki w Borysowie. Tutaj na pięknie położonej leśnej polance zaplanowany mieliśmy dłuższy postój.  Rozpaliliśmy duże ognisko, było pieczenie kiełbasek, gra w piłkę a nawet rozpoznawanie i zbieranie grzybów. Wszystko co miłe jednak szybko się kończy. Jeszcze tylko szybki marsz na przystanek i powrót do Puław.

Piotr Pedryc