Start
PDF Drukuj
POSTACIE Z BAJEK W ŚWIECIE MAFII … – CZYLI OTRZĘSINY W KLASYKU!!!
poniedziałek, 27 listopada 2017 16:27

Już od poniedziałkowego rana 27 listopada zacna placówka przeżywała niemałe zamieszanie. Oto nadszedł dzień otrzęsin, zgodnie z tradycją szkolną obchodzony w przeddzień Dnia Patrona. Klasy pierwsze liceum i klasy siódme z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Klasyk” przeżywały dziś wielkie emocje.  Korytarzami przemykały bajkowe postacie z literatury dziecięcej, elegancki świat lat trzydziestych, uzbrojona rosyjska mafia z widocznymi śladami po niedawnych porachunkach mieszała się z obywatelami rzymskimi z czasów cesarza Nerona, a  tuż obok przebiegały stada baranków i owiec podzwaniając radośnie –czyli przebrane klasy, które razem udały się na salę gimnastyczną, by uczestniczyć w zabawie i rywalizacji. Czegóż tam nie było? Łowienie jabłek, ubijanie białek na czas, tradycyjny wyścig z krzesełkiem, wyścigi taczek, łapanie piłeczek do pachołków i wymagające niemałej gibkości limbo – to konkurencje, w których mierzyły się wszystkie zespoły klasowe. Emocji, krzyków i bojowego nastroju nie brakowało. Najlepszą klasą w kategorii szkoły podstawowej okazała się klasa VII B (rosyjska mafia, wychowawczyni –Renata Miłosz, zbieżność skojarzeń zupełnie nie na miejscu), która zawojowała kategorię punktową ,najlepiej przebranym zaś wychowawcą podstawówki okazał się pan Piotr Pedryc (kl. VII c) , który dumnie prezentował się w stroju kierownika budowy.

Kochani! Była super zabawa! Dziękujemy za zaangażowanie, humor, pomysłowość  i kreatywność . Zapraszamy na poważniejsze w wymowie i klimacie uroczystości Dnia Patrona we środę, 29 listopada, a w czwartek zaś – 30 listopada na dyskotekową potańcówkę!

Renata Miłosz