Start
PDF Drukuj
Lekcja o Tadeuszu Kościuszko.
piątek, 19 stycznia 2018 13:08

W Niepublicznej Szkole Podstawowej “Klasyk”, tak jak w I LO, kładziemy nacisk na wykorzystanie potencjału i talentu naszych uczniów. Dlatego właśnie Alicja Tyszczuk uczennica klasy 2e liceum poprowadziła dla uczniów klasy 3a  niezwykle bogatą i pouczającą prelekcję o Tadeuszu Kościuszko. Dlaczego właśnie Alicja? Dlatego, że dla Ali naczelnik Kościuszko jest wielkim autorytetem i od lat zajmuje Jej myśli i serce. W czasie lekcji Alicja piękną płynną polszczyzną opowiedziała gimnazjalistom o najważniejszych wydarzeniach związanych z bohaterem, a także o swoich spotkaniach i rozmowach z potomkami Tadeusza Kościuszki i historycznych miejscach, które odwiedziła w związku ze swoją pasją.  Uczniowie mieli też możliwość obejrzenia unikalnego zbioru pamiątek pieczołowicie przez Alę gromadzonych. Od Śmierci Bohatera minęło 200 lat, a młode pokolenie pamięta i pamięć tę przekazuje dalej.

Katarzyna Dytkowska