Start
PDF Drukuj
NASZE PASJE - Z SUKCESAMI !!!
poniedziałek, 05 marca 2018 19:12

Oprócz codziennych zajęć i nauki nasi uczniowie realizują swoje pasje. I to z sukcesami! Jak co roku, w pierwszy weekend marca Puławy zamieniają się w taneczną rywalizację w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich o Pierścień Księżnej Izabeli. W tym roku –to już po raz 17! Zrzeszone w ramach CIOFF (Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali zrzeszającej 85 państw)- polska sekcja od 2000 roku organizuje kilkanaście turniejów w roku prowadząc ranking najlepszych par w różnych kategoriach wiekowych. Turniej w Puławach zawsze otwiera sezon turniejowych bojów.  I oto nasi uczniowie – Krzysztof Jakubczyk (kl. VII a), Bartłomiej Gutkowski ( kl.VII a) i Dominika Baryłka (kl.VII a) wspaniale zaprezentowali się w tej rywalizacji. Krzysztof Jakubczyk w swej klasie mistrzowskiej (klasa A) stanął na najwyższym stopniu podium, Bartek zajął V miejsce (klasa C) a Dominika – V.(klasa B). Krzysztof Jakubczyk wraz ze swoją taneczną partnerką – Julią Surdacką – odebrali też dyplomy i zaszczytny tytuł Pary Roku 2017 – za wszystkie ubiegłoroczne zwycięstwa. Turniej jak co roku miał rekordową (ponad 140 par z kilkunastu największych ośrodków tanecznych w Polsce ) obsadę a  surowe jury złożone z profesorów z Warszawy, Olsztyna, Poznania bacznie obserwowało każdy krok,grację i ruch tancerzy. Tym większe gratulacje dla naszych uczniów, którzy od wielu lat doskonalą swe umiejętności w Zespole Ludowym Powiśle Puławy. Cieszy Wasz sukces kochani  okupiony żmudnymi treningami. Życzymy powodzenia w kwietniowych Mistrzostwach Polski!

Renata Miłosz