Start
PDF Drukuj
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
wtorek, 06 marca 2018 14:33

4 marca, w dniu w którym nasza męska sztafeta 4x400m na Halowych Mistrzostwach Świata w Birmingham zdobyła złoty medal i do tego pobiła rekord świata, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Biegu Wilków”, który został zorganizowany z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Miło nam poinformować, że III miejsce w Biegu Honorowym na dystansie 1945m zajął Mikołaj Kopania z klasy 3bg. Bieg ten był biegiem memoriałowym mjr Mariana Bernaciaka ps. Orlik – absolwenta I Liceum Ogólnokształcącego. Nie tylko nasi uczniowie brali udział w tym biegu, ale również nauczyciele, którzy w taki sposób chcieli uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Raz jeszcze serdeczne gratulacje dla Mikołaja oraz dla wszystkich reprezentantów naszej szkoły, a także wolontariuszek: Weroniki Daczki z klasy III ag, Alicji Tyszczuk z klasy II e i Natalii Pyszczak z klasy II g, które zagrzewały sportowców do walki. Podziękowania należą się pani Ewelinie Sętowskiej – Dryk, która była koordynatorem Biegu Wilków w naszej szkole i jednocześnie jest nauczycielem Mikołaja.

Serdecznie gratulujemy!!!