Start
PDF Drukuj
Etwinning w naszej szkole.
piątek, 20 kwietnia 2018 06:36

Liczna grupa uczniów klas drugich gimnazjum już od grudnia uczestniczy w hiszpańskojęzycznym projekcie eTwinning Nuestras vidas en directo (Nasze życia na żywo). W projekcie oprócz naszej szkoły biorą udział uczniowie z Portugalii oraz Finlandii. Wszyscy członkowie projektu to osoby uczące się hiszpańskiego i to właśnie za pomocą tego języka porozumiewamy się na wszystkich jego etapach. Realizowany przez nas projekt składa się z kilku części. Pierwszą z nich było zapoznanie się, przedstawienie i opowiedzenie o swoich pasjach. Ze względu na dużą liczbę uczestników konieczny był podział na kilkuosobowe grupy. To właśnie w ich obrębie odbywał się kolejny etap projektu, czyli rozmowy, dotyczące wyboru tematu przewodniego filmu, który za zadanie miała nagrać każda z grup. Następnie przyszedł czas na pisanie scenariuszy w języku hiszpańskim, a także na dzielenie się pomysłami dotyczącymi realizacji filmów. Dzięki uprzejmości uczniów z I LO (Dominiki Zając oraz Jana Wasilewskiego ) zrealizowaliśmy krótkie warsztaty dotyczące montażu filmów. Wreszcie nadszedł najbardziej wyczekiwany przez uczniów moment, czyli sama ich realizacja. Tematyka jest bardzo różnorodna - moje hobby, ciekawe miejsca w Polsce, polska muzyka, święta i tradycje polskie, choć najczęściej wybieranym tematem była kuchnia polska. Już wkrótce nasi uczniowie oraz pozostali uczestnicy projektu zamieszczą swoje hiszpańskojęzyczne dzieła filmowe na platformie eTwinning. Wszyscy z niecierpliwością i ciekawością czekamy na obejrzenie finalnych efektów naszych zmagań z językiem hiszpańskim i nowymi technologiami!

 

Anna Piesio