Start
PDF Drukuj
Dni otwarte w Klasyku 2018.
sobota, 21 kwietnia 2018 19:19

RODZINNY  PIKNIK – czyli DNI  OTWARTE „KLASYKA”

Było miło, rodzinnie i zabawowo. Wystartowaliśmy już w piątek 20 kwietnia razem z naszymi starszymi kolegami z I LO. To był niezapomniany piknik rodzinny Anno Domini 2018 w budynku szkoły oraz w jego pobliżu. Atrakcji zapewniono moc. Licznie przybyłe grupy i grupki dzieciaków ze szkół podstawowych wraz z rodzicami i opiekunami miały okazję zapoznać się ze szkołą „od kuchni” oraz zdobyć fachowe informacje i porady dotyczące Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Klasyk”, do której cały czas trwają zapisy. Piątkowe atrakcje to min. spotkania z robotami zaprogramowanymi przez uczniów, liczne wystawy i warsztaty plastyczne, spotkanie z grupą teatralną, inscenizacje i rekonstrukcje historyczne, stoiska i smakołyki krajów anglosaskich, kuchnia hiszpańska i krajów latynoamerykańskich, podróże kulinarne krajów niemieckojęzycznych oraz francuskojęzycznych, horoskopy i quizy w różnych językach. Działała też fotobudka (zdjęcia były niesamowite), malowano twarze, produkowano gigantyczne bańki mydlane, a wyjątkowym wprost powodzeniem cieszył się tajemniczy chemiczny eliksir – degustowano bowiem monotlenek diwodoru. W sobotę – już od wczesnych godzin porannych pikniku ciąg dalszy. Działała bezpłatna szkoła nauki Nordic Walkingu oraz tenisa, ogromnym powodzeniem cieszył się Escape Room – czyli pokój zagadek, wszystkich po niezwykłym chemicznym eliksirze ekscytowały chemiczne wybuchy (kontrolowane, rzecz jasna) w pracowniach chemicznych. Zajadano się słodkościami, a przed budynkiem smakowicie pachniał grill. I wreszcie, o 12 w południe – ONA – Iwona Pavlowić, wielokrotna Mistrzyni Polski i Świata w tańcu towarzyskim, jurorka wielu prestiżowych turniejów tanecznych, a także popularnego programu „Taniec z Gwiazdami”, która zaszczyciła nas swoją obecnością i na sali gimnastycznej opowiadała o swojej karierze, odpowiadała na liczne pytania publiczności, by na koniec poprowadzić prawdziwe warsztaty taneczne. Przez cały czas dwudniowej imprezy działał punkt informacyjny naszego Klasyka, w którym pytający rodzice i dzieci uzyskiwali informacje o otwieranych w przyszłym roku kolejnych oddziałach klasowych IV – VII. Na koniec zdjęciom i pamiątkowym autografom nie było końca. Po południu w sobotę niesamowita, gwarna, naukowo – rozrywkowa impreza dobiegła końca. O kolejnych wydarzeniach, które odbędą się już w maju, dowiadujcie  się  z naszych stron internetowych. Zapraszamy do Klasyka!

Renata Miłosz